Montjuïc to marka inspirowana światem sportów motorowych, stworzona i mająca siedzibę w Barcelonie. Twórcy marki, czyli Resendo Rabat, Tendu Rabat i Edu Mendez od samego początku poszukiwali nazwy, która utożsamiałaby się ze stolicą Katalonii, i która obejmowałaby zarówno ogromną tradycję w odniesieniu do przemysłu motoryzacyjnego i zawodów, jak i niewątpliwe awangardowe powołanie w zakresie projektowania.

To właśnie z tego celu - połączenia sportów motorowych i designu zrodził się pomysł na nową markę zegarków. Jednogłośnie zdecydowali, że nazwa Montjuïc jest idealna, ponieważ reprezentuje konkurencję i sporty motorowe, kulturę i awangardę, a także jest jednym z najbardziej emblematycznych i znanych na całym świecie obszarów Barcelony. Mowa o słynnym torze, na którym rozgrywane były zarówno wyścigi Formuły 1, jak i mordercze 24-godzinne zawody.

Montjuïc łączy dwa światy: zegarkowy i motorsport w harmonijną całość. Marka o bardzo wysokiej jakości, wyprodukowana w Europie, ze zdefiniowanymi i wyraźnie wyróżniającymi się elementami wzornictwa. Kształt zegarków, kolor tarczy i kombinacje pasków są inspirowane rywalizacją i szczególnym ukłonem w stronę Formuły 1 i wyścigów motocyklowych, które odbywały się na tym barcelońskim torze przez ponad pięćdziesiąt lat.

Cała ta historia, wpływy i inspiracje są teraz przenoszone w przyszłość. Montjuïc, marka "inspirująca się wyścigami", zawiera również najnowocześniejszy design - odważnie łącząc historyczne elementy toru Montjuïc z bardziej awangardowym i współczesnym wzornictwem.